Reklama

Reklama

Holandia: Miał 286 kg nielegalnych fajerwerków. Policja aresztowała 20-latka

20-letni mieszkaniec Utrechtu w środkowej Holandii posiadał 286 kg nielegalnych fajerwerków. Ostatnio ciężkie fajerwerki były wykorzystywane w atakach na funkcjonariuszy podczas zamieszek w niderlandzkich miastach. Mężczyzna został aresztowany.

Jak informuje policja na Twitterze aresztowanie nastąpiło po anonimowym zgłoszeniu, że w domu znajdującym się w dzielnicy Ondiep w Utrechcie handluje się fajerwerkami.

Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu trzynaście skrzyń z nielegalnymi materiałami.

Jak informuje prokuratura służby śledcze zarekwirowały w 2021 r. już 150 ton fajerwerków, o 27 ton więcej niż w całym 2020 roku.

Ataki na funkcjonariuszy w Holandii

Ciężkie fajerwerki były ostatnio wykorzystywane w atakach na funkcjonariuszy policji podczas zamieszek z udziałem przeciwników obostrzeń antycovidowych, które miały miejsce przed tygodniem w niderlandzkich miastach.

Reklama

Gdy w Rotterdamie pseudokibice ostrzelali policję fajerwerkami, ta odpowiedziała ogniem. Cztery osoby trafiły do szpitala z ranami postrzałowymi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy