Reklama

Reklama

Holandia: Ewakuacja studia telewizyjnego. Zagrożenie ze strony gangsterów

Z powodu "poważnego zagrożenia ze strony zorganizowanej przestępczości" ewakuowany został budynek redakcji telewizji RTL4. Holenderski nadawca odwołał emisję programu RTL Boulevard. We wtorek, po wyjściu z tej redakcji postrzelony został dziennikarz śledczy Peter R. de Vries.

Stacja RTL4 podała, że "istniało poważne zagrożenie ze strony zorganizowanej przestępczości" i dlatego postanowiono odwołać emisję transmitowanego na żywo programu. Według niderlandzkich mediów informację o zagrożeniu przekazała stacji policja.

Minister sprawiedliwości Holandii Ferd Grapperhaus powiedział po rozmowie z kierownictwem RTL4, że była to "drastyczna, ale niezbędna decyzja".

Policja zabezpiecza okolicę

Rzecznik stacji poinformował media, że trwają konsultację co do kolejnych kroków. "Bezpieczeństwo jest jednak najważniejsze" - czytamy w komunikacie rzecznika.

W okolicach Leidseplain rozlokowanych jest kilkanaście radiowozów. Telewizja zamiast zapowiadanego programu na żywo wyemitowała powtórkę środowej audycji, która była poświęcona rannemu dziennikarzowi śledczemu. Peter R. de Veries został postrzelony po wyjściu ze studia telewizji, zaraz po udziale w programie RTL Boulevard.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy