Reklama

Reklama

Holandia: Atak terrorystyczny na punkt szczepień udaremniony przez policję

37-letni mieszkaniec Den Helder w północno-zachodniej Holandii został oskarżony o próbę dokonania zamachu bombowego. Jego celem miał być miejscowy punkt szczepień. Policjanci zatrzymali mężczyznę, nim ten zrealizował swój plan.

Z informacji holenderskich mediów wynika, że został on aresztowany na trzy miesiące już 18 marca, jednak dopiero obecnie podano ten fakt do wiadomości publicznej.

Planowanym celem był dawny ratusz Den Helder, w którym obecnie odbywają się szczepienia.

To kolejna próba ataku

Jak przypomina portal NOS, to nie jest pierwszy raz, kiedy punkt szczepień jest celem ataku. Miesiąc temu wybuchł materiał obok przychodni GGD w Bovenkarspel w północnej części Holandii. Nikt nie został ranny, ponieważ eksplozja nastąpiła, gdy punkt był jeszcze zamknięty. 

Podobne incydenty miały miejsce w Bredzie, Urk oraz Beek en Donk.

Reklama

Zobacz także: Holandia: Statek handlowy stracił część ładunku na Morzu Północnym

Rosnący ekstremizm

Dziennik "De Telegraaf" przypomina, że Krajowy koordynator ds. zwalczania terroryzmu i bezpieczeństwa (NCTV) już w zeszłym roku ostrzegł przed rosnącym ekstremizmem środowisk, które sprzeciwiają się polityce rządu dotyczącej zwalczania koronawirusa.

"Oprócz stosunkowo szerokiej, zróżnicowanej grupy przeróżnych aktywistów, istnieją radykalne grupy, których celem jest nękanie dziennikarzy i polityków oraz zastraszanie funkcjonariuszy policji" - cytuje koordynatora dziennik.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje