Reklama

Hit internetu. Jajo gigant z Francji. "Trzy razy większe niż normalnie"

Do niecodziennego zdarzenia doszło w miejscowości Landres we Francji. Jedna z kur zniosła wielkie jajo o wadze 200 gramów. To ponad trzykrotnie więcej niż ważą przeciętne kurze jaja. - Nawet trzy jajka normalnej wielkości nie ważą tyle, co to jedno - mówi właściciel kury. "Ale się musiała męczyć, bidulka" - napisała jedna z internautek.

Ceny jajek rosną. W ubiegłym roku w jaja Polsce zdrożały o 30 proc., ale nie brakuje krajów, gdzie ich cena poszła w górę o 50-60 proc. Za granicą zdarza się, że jednego z podstawowych towarów brakuje na półkach. Wydaje się jednak, że problemów z dostępnością jaj nie ma przynajmniej w miejscowości Landres na północnym-wschodzie Francji.

Francja. Jajo gigant z Landres

W internecie hitem jest wideo udostępnione przez pewną parę zamieszkującą Landres, która żyje z dala od miejskiego zgiełku. Młodzi ludzie prowadzą gospodarstwo, w którym znajduje się wiele zwierząt. Po filmach udostępnianych w mediach społecznościowych widać, że traktują oni zwierzęta troskliwie i z wielką miłością. 

Reklama

Nie inaczej było, gdy dostrzegli, że ich kura miała problem ze zniesieniem jaja. Młodzi ludzie prosili o radę swoich przyjaciół i rodzinę. Trzydziestokilkulatkowie postanowili pomóc kurze, zanurzając ją w wannie z gorącą wodą. 

Na filmie widzimy, że kobieta postanowiła pomóc kurze, uciskając delikatnie brzuch kury. To pomogło, a zmęczone zwierzę zniosło, ku zdziwieniu swoich opiekunów, ogromne jajo o wadze 199 gramów. To ponad trzykrotnie więcej niż wynosi przeciętna waga kurzego jaja. 

- Nawet trzy jajka normalnej wielkości nie ważą tyle, co to jedno - powiedział opiekun kury.

Filmik z Francji hitem internetu

Film z jajkiem gigantem stał się hitem internetu. Ma - stan na piątek - około 15 mln wyświetleń, prawie 900 tys. polubień oraz około 2 tys. komentarzy. 

Internauci nie kryją zdziwienia całą sytuacją. Komentarze są bardzo pozytywne. Oglądający są pełni uznania dla opiekunów za troskliwe zajęcie się zwierzęciem. 

"Ale się musiała męczyć bidulka" - napisała jedna z internautek. 

"Widok osób, które w ten sposób opiekują się kurą jest przyjemny dla oka. Dla wielu osób to w końcu tylko kura" - napisała inna z oglądających. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Francja | kura | jaja | rolnictwo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy