Reklama

Reklama

Hiszpański episkopat: W czasie pandemii wzrosła liczba osób duchownych

Z obliczeń Konferencji Episkopatu Hiszpanii oraz Hiszpańskiej Konferencji Instytutów Życia Konsekrowanego (CONFER) w okresie pandemii COVID-19 w kraju zwiększyła się liczba osób duchownych. Pomiędzy końcem 2019 roku, a kwietniem 2021 roku przybyło ich ponad 900.

Z najnowszego raportu CONFER, którego wnioski zaprezentowano we wtorek na konferencji prasowej w Madrycie, wynika, że tylko pomiędzy kwietniem 2020, a marcem 2021 roku liczba nowych członków wyższych seminariów duchownych w Hiszpanii wzrosła o blisko 300.

W sumie liczba osób duchownych, w tym członków świeckich instytutów życia konsekrowanego, wynosi już w Hiszpanii 40,7 tys.

Zobacz także: Sprofanowano pomnik Jana Pawła II w Paryżu

Reklama

Najwięcej jest zakonników

Według szacunków CONFER najwięcej osób duchownych stanowią obecnie w Hiszpanii członkowie męskich zgromadzeń zakonnych, których jest ponad 28,3 tys.

Hiszpańskie władze kościelne wskazują na szybki wzrost liczby konsekrowanych osób świeckich oraz fakt, że ich grono liczy już 2,4 tys. osób, czyli jest ponad dwukrotnie większe niż słuchaczy wyższych seminariów duchownych.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama