Reklama

Reklama

Hiszpania: Wybuch w zakładzie produkcji paliwa. Zginęły dwie osoby

W zakładzie produkującym biodiesel w miejscowości Calahorra, na północy Hiszpanii, doszło do serii wybuchów. Co najmniej dwie osoby zginęły.

Jak poinformowały regionalne władze, w związku z eksplozjami konieczna była ewakuacja około 250 dzieci, które w chwili wybuchu znajdowały się w sąsiadującym z zakładem parku zoologicznym. Żadne z nich nie ucierpiało.

Obecne na miejscu jednostki straży pożarnej gaszą pożar, który wybuchł w rezultacie eksplozji na terenie zakładu, nad którym unoszą się kłęby czarnego dymu. Wszczęto też śledztwo mające ustalić przyczynę tragicznego zdarzenia.

Kolejna eksplozja w zakładzie

Rząd wspólnoty autonomicznej La Rioja ogłosił, że z dotychczasowych ustaleń wynika, że w czwartek krótko przed godziną 13. doszło do serii wybuchów na terenie zakładu, którego załoga została już ewakuowana.

Reklama

Cytowani przez regionalną gazetę “La Rioja" pracownicy przedsiębiorstwa twierdzą, że wybuchy objęły zbiorniki wypełnione biodieslem.

Lokalny dziennik przypomina, że w tym samym zakładzie doszło już wcześniej do eksplozji zbiornika z paliwem i pożaru. Zdarzenie miało miejsce w grudniu 2016 r.

Reklama

Reklama

Reklama