Reklama

Reklama

Hiszpania: Wnuk gen. Franco skazany na więzienie

Starszy wnuk gen. Francisco Franco, dyktatora Hiszpanii, Francisco Franco Martinez-Bordiu został w czwartek skazany na 30 miesięcy więzienia i 26,5 tys. euro grzywny za spowodowanie wypadku, w którym odniósł obrażenia żandarm, i za ucieczkę z miejsca wypadku.

Po długim dochodzeniu i procesie sąd w hiszpańskim mieście Teruel uznał, że oskarżony, prowadząc z nadmierną szybkością po zapadnięciu zmroku swój samochód terenowy w kwietniu 2012 r., nie zatrzymał się na wezwanie żandarmerii drogowej (Guardia Civil), lecz staranował jej pojazd. Ranił przy tym jednego z żandarmów, następnie odjechał z wielką prędkością, po czym porzucił swój samochód i zbiegł.

Lekko zranionemu żandarmowi kierowca musi zapłacić 1,5 tys. odszkodowania i pokryć koszty remontu uszkodzonego pojazdu żandarmerii w wysokości 2,7 tys. euro.

Reklama

Prokurator domagał się dla Francisco Franco Martineza-Bordiu sześciu lat pozbawienia wolności, a dla towarzyszącego mu rumuńskiego pracownika jego majątku ziemskiego - dwóch lat. Rumun, oskarżony o to, że mierzył do członków patrolu drogowego z fuzji myśliwskiej, gdy próbowali zatrzymać pojazd prowadzony przez jego pracodawcę, został uniewinniony.

W wyniku procesu, który śledziła cała Hiszpania, pierwszy męski potomek córki zmarłego w 1975 roku gen. Franco, Carmen Franco y Polo oraz Cristobala Martineza-Bordiu, utracił również na dwa i pół roku prawo jazdy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy