Reklama

Reklama

Hiszpania: Rekordowa temperatura w Morzu Śródziemnym. Miejscami 30 st. C

Temperatura wody w Morzu Śródziemnym u wschodnich brzegów Hiszpanii wzrosła w sierpniu do rekordowego poziomu 30 st. C - podała państwowa agencja meteorologiczna Aemet w Madrycie. Zdaniem ekspertów przyczyniła się do tego fala tropikalnych upałów, z którą region mierzył się w lipcu.

Cytowany przez radio Cadena SER ośrodek sprecyzował, że temperaturę wody na poziomie 30 st. C potwierdzono już m.in. w kilku miejscach wokół archipelagu Balearów.

Według Aemet do wzrostu temperatury w Morzu Śródziemnym przyczyniła się fala tropikalnych upałów, która nawiedziła ten region w drugiej połowie lipca.

Rośnie temperatura w Morzu Śródziemnym

Hiszpańska agencja meteorologiczna wskazała, że w niektórych miejscach wschodniego wybrzeża kraju temperatura wody podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego wzrosła nawet o ponad 2,5 st. C.

W lipcu br. zespół naukowców z uniwersytetu w Alicante poinformował, że temperatura wody w Morzu Śródziemnym u wschodnich brzegów Hiszpanii sukcesywnie rośnie i do sierpnia br. powinna osiągnąć rekordowy poziom 30 st. C. Deklaracje te znalazły potwierdzenie w aktualnych pomiarach. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama