Reklama

Reklama

Hiszpania: Prowadził pod wpływem wszystkich wykrywalnych narkotyków

Policja drogowa w Barcelonie zatrzymała kierowcę jadącego nocą katalońską autostradą Ronda Litoral podczas przeprowadzania rutynowej kontroli przy punktach wyjazdowych z miasta. Mężczyzna był pod wpływem wszystkich rozpoznawalnych przez tester substancji odurzających.

Funkcjonariusze zatrzymali w Barcelonie kierowcę podczas przeprowadzania rutynowej kontroli w związku z obowiązującym ograniczeniem w przemieszczaniu się między powiatami ze względu na epidemię koronawirusa.

"Policjanci nakazali kierowcy zjechać z trasy, skontrolowali pojazd i przebadali mężczyznę na obecność alkoholu i narkotyków. Okazało się, że policyjny tester dał wynik pozytywny, gdy chodzi o obecność wszystkich możliwych do wykrycia środków odurzających" - poinformował kataloński dziennik "El Periodico".

Wysokie sankcje

Policyjne narkotesty są w stanie wykryć m. in. opiaty, amfetaminę, kokainę, metadon i inne, najczęściej w okresie jednej doby od momentu przyjęcia. Badanie polega na nieinwazyjnym pobraniu próbek śliny przy użyciu próbnika jednorazowej kasety, którą następnie wkłada się do urządzenia analizującego. Wynik badania znany jest po kilku minutach.

Reklama

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grożą w Hiszpanii surowe sankcje - od grzywny w wysokości co najmniej 1000 euro (500 euro przy natychmiastowym uregulowaniu) i utraty 6 punktów, do kary pozbawienia wolności.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama