Reklama

Reklama

Hiszpania: Poszukiwania byłej olimpijskiej narciarki

​Kilkaset osób szuka na usytuowanym w pobliżu Madrytu masywie górskim byłej reprezentantki Hiszpanii w narciarstwie alpejskim Blanki Fernandez Ochoy. 56-letnia uczestniczka czterech zimowych olimpiad zaginęła pod koniec sierpnia.

Jak ujawniła hiszpańska policja, w niedzielę udało się znaleźć samochód byłej reprezentantki Hiszpanii w narciarstwie alpejskim. Auto znajdowało się na parkingu dla uczestników górskich wycieczek w miejscowości Cercedilla, na północ od Madrytu.

Wprawdzie poszukiwania Fernandez Ochoy ruszyły 24 sierpnia, czyli zaledwie kilka godzin po jej wyjściu z domu, ale ich skala była dotychczas niewielka. Dopiero po nagłośnieniu zaginięcia byłej sportsmenki przez media przybyło wolontariuszy biorących udział w akcji.

Regionalna policja w Madrycie szacuje, że w poszukiwaniach prowadzonych 70 km od centrum Madrytu bierze udział w poniedziałek ponad 150 wolontariuszy, a także kilkuset funkcjonariuszy.

Reklama

Siostra narciarki zagrzewa do poszukiwań

W poniedziałek przed południem Dolores Ochoa, siostra zaginionej, podziękowała uczestnikom akcji, apelując o kontynuowanie poszukiwań. Przyznała, że czas działa na niekorzyść jej siostry.

“Mimo wszystko wierzę, że uda nam się znaleźć Blankę żywą. Być może jest ranna" - powiedziała Dolores Ochoa.

Siostra byłej hiszpańskiej narciarki podkreśliła, że w ostatnich miesiącach Fernandez Ochoa była w bardzo dobrej formie psychicznej. “Blanca czuła się fenomenalnie" - dodała.

Blanca Fernandez Ochoa uczestniczyła pomiędzy 1980 r. a 1992 r. w czterech zimowych igrzyskach: w Lake Placid, Sarajewie, Calgary oraz w Albertville. Na rozgrywanej we Francji olimpiadzie w 1992 r. Hiszpanka wywalczyła brązowy medal w slalomie.

Fernandez Ochoa dwukrotnie zajmowała też trzecią pozycję w slalomie w Pucharze Świata (1990-91, 1991-92). Na trzeciej lokacie uplasowała się też w PŚ w gigancie (1986-87) oraz w supergigancie (1987-88).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy