Reklama

Reklama

​Hiszpania: Policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o związek z IS

Hiszpańska policja zatrzymała w sobotę na południu kraju dwie osoby podejrzewane o związek z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS). Ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że do aresztowania doszło, gdy para wraz z dzieckiem próbowała wyjechać do Maroka. Zatrzymani to Marokańczyk i Hiszpanka.

Akcja policji odbyła się w mieście Algeciras w południowo-zachodniej Hiszpanii. Zdaniem służb bezpieczeństwa para jest częścią grupy, która wspierała i rekrutowała bojowników dla IS. Wśród osób przez nich pozyskanych do współpracy są także zamachowcy samobójcy, którzy przeprowadzali ataki w Syrii - podkreślono w oświadczeniu resortu spraw wewnętrznych. 

Brat zatrzymanego mężczyzny niedawno zginął w samobójczym zamachu i dlatego zatrzymana para w pośpiechu próbowała uciec do Maroka - dodało ministerstwo nie zdradzając dalszych szczegółów.

Reklama

W dokumencie podkreślono, że ich syn został oddany do opieki.Hiszpańskie władze przeszukują ich mieszkanie w Granadzie i podkreślają, że śledztwo jest cały czas w toku. 

Tylko w tym roku w Hiszpanii zatrzymano 18 osób pod zarzutem współpracy z islamistycznymi bojownikami.

Reklama

Reklama

Reklama