Reklama

Reklama

Hiszpania: Podmienili noworodki w szpitalu. Zapłacą wysoką karę

Władze medyczne wspólnoty autonomicznej Nawarry mają wypłacić 320 tys. euro jednej z rodzin mieszkających w regionie za straty moralne powstałe wskutek zamiany noworodków w szpitalu - zdecydował sąd w Pampelunie, w północnej Hiszpanii.

Jak poinformował w sobotę dziennik "El Mundo", decyzja sądu dotyczy zdarzenia, do którego doszło w 1993 r. w szpitalu Virgen del Camino w Pampelunie.

Proces trwał sześć lat, a zainicjowała go kobieta, która jako noworodek została zamieniona z innym dzieckiem przez pracowników szpitala.

Sąd w Pampelunie orzekł winę władz służb medycznych regionu Nawarry, ale nie przystał na kwotę 1,75 mln euro, jakiej żądała powódka oraz członkowie jej rodziny.

Podobny błąd

Hiszpańscy komentatorzy odnotowują, że przed sądem w La Rioja, również na północy kraju, prowadzone jest podobne postępowanie w związku z błędem medyków, który doprowadził do zamiany noworodków w 2002 r.

Sprawę do sądu wniosła 19-letnia mieszkanka regionu, która jako noworodek została zamieniona z innym dzieckiem w szpitalu San Millan w Logrono. Kobieta pozwała z tytułu strat moralnych służby medyczne wspólnoty autonomicznej La Rioja na ponad 3 mln euro.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy