Reklama

Reklama

Hiszpania: Media informują o rasistowskich atakach przed dyskotekami w Katalonii

W Katalonii podczas minionego weekendu doszło do kilku ataków na tle rasistowskim. O sytuacjach donoszą hiszpańskie media, wskazując na filmy rejestrujące pobicia przed wejściem do dyskotek.

Jak poinformował we wtorek wydawany w Katalonii dziennik "El Periodico", za pobiciami stoją pracownicy ochrony lokali nocnej rozrywki. Gazeta wskazuje, że podczas ostatniego weekendu doszło do kolejnego pobicia na tle rasistowskim w dyskotece Waka Sabadell w miejscowości Sant Quirze del Valles, w prowincji Barcelona. 

Regionalny dziennik powołuje się na liczne nagrania z brutalnego pobicia mężczyzny, który został przed wejściem uderzony pięściami oraz skopany przez ochroniarzy dyskoteki. Gazeta twierdzi, że zdarzenie ma podłoże rasistowskie. 

Z kolei dziennik "El Mundo" zauważa, że w Katalonii nasilają się przypadki blokowania wejścia do dyskotek osobom wywodzącym się z Afryki lub ich potomkom. Wskazuje, że w internecie znaleźć można nagrania prezentujące akty agresji ze strony pracowników ochrony dyskotek. Twierdzi, że wiele z nich ma podłoże rasistowskie. Według stołecznego dziennika sobotnie pobicie młodego mężczyzny przy wejściu do dyskoteki Waka Sabadell to tylko jeden z elementów większego zjawiska. 

Reklama

Więcej przypadków dyskryminacji na tle rasowym

"Takich przypadków dyskryminacji na tle rasowym przed wejściem do rozmaitych lokali nocnej rozrywki w Katalonii było więcej podczas tego tygodnia" - odnotował "El Mundo". 

Gazeta wskazała, że doniesienia na rzekome rasistowskie motywy, którymi miała się kierować ochrona dyskotek, blokując wejście osobom wywodzącym się z Afryki, trafiły na policję również w Badalonie oraz Geronie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje