Reklama

Reklama

Hiszpania: Matka pięciorga dzieci wygrała na loterii. Wcześniej żebrała pod sklepami

"Wielokrotnie płakałam, ale nie wiedziałam do tej pory, co to łzy szczęścia" - powiedziała Mercedes, matka pięciorga dzieci, która wygrała na loterii prawie 1,3 mln euro (ok. 6,1 mln zł.). Wcześniej z powodu kłopotów finansowych kobieta regularnie żebrała przed sklepami w Alicante (Hiszpania).

Jak napisał dziennik "El Pais", kobieta o imieniu Mercedes wielokrotnie prosiła na ulicy przechodniów o środki na zakup żywności i od dłuższego czasu borykała się z problemami finansowymi.

Szczęśliwy los za euro

Według sąsiadów żebraniem na ulicy zajmował się dotychczas również jej mąż, a małżeństwo często otrzymywało materialne wsparcie od innych osób z dzielnicy La Florida w Alicante na południowym wschodzie kraju.

Z ustaleń "El Pais| wynika, że Mercedes nie tylko regularnie żebrała pod sklepami w Alicante, ale też systematycznie brała udział w loteriach. Szczęśliwy los kosztował 1 euro i został wypełniony metodą na chybił trafił.

Reklama

Jak mówią znajomi kobiety, pierwszą rzeczą, którą kupiła, kiedy dowiedziała się o wygranej, były domowe kapcie, za które zapłaciła pięć euro.

Reklama

Reklama

Reklama