Reklama

Hiszpania: Kolizja dwóch pociągów. 155 osób rannych

W pobliżu Barcelony doszło do kolizji dwóch pociągów. 155 osób zostało rannych, ale żadna nie doznała poważnych obrażeń - poinformowały służby ratownicze Katalonii.

Trzy osoby zostały zabrane do szpitala. Nikt nie utknął w pociągu - przekazała straż pożarna.

Pociągi zderzyły się na linii kolejowej w Montcada i Reixac, mieście położonym na północ od Barcelony.

Ester Capella, przedstawicielka rządu Katalonii w Madrycie, powiedziała w wywiadzie dla hiszpańskiego radia publicznego RNE, że władze badają przyczyny incydentu.  

Wypadki kolejowe w Hiszpanii. To nie pierwsza taka sytuacja

Środowa kolizja pociągów w pobliżu Barcelony to nie pierwsza taka sytuacja w Hiszpanii. W maju doszło do tragedii kolejowej, w której zginął maszynista jednego z pociągów. Z ustaleń śledczych wynikało, że jeden z wagonów pociągu towarowego, który z nieznanych przyczyn się wykoleił, uderzył w pociąg pasażerski. 

Reklama

Miesiąc po tym zdarzeniu doszło do kolejnej tragedii. Tym razem w wyniku zderzenie lokomotywy z pociągiem pasażerskim ranne zostały 22 osoby. Wstępne ustalenia wykazały, że do wypadku doszło z powodu awarii układu hamowania lokomotywy. 

Jednak do najtragiczniejszego wypadku doszło w 2013 roku pod Santiago de Compostela. W katastrofie kolejowej zginęło 77 osób, a 140 zostało rannych, z czego sześć ciężko. Pociągiem podróżowało 247 ludzi - w większości turyści - którzy chcieli zobaczyć pokaz sztucznych ogni. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hiszpania | kolizja | ranni

Reklama

Reklama

Reklama