Reklama

Reklama

Hiszpania. Jak wyglądał Jezus Chrystus? Naukowcy zaprezentowali wyniki swoich badań

Po 15 latach badań nad Całunem Turyńskim zaprezentowano figurę, która jest hiperrealistycznym przedstawieniem ciała Jezusa Chrystusa. Od piątku do grudnia można zobaczyć ją podczas wystawy w katedrze w Salamance (Hiszpania).

Katolicka Agencja Informacyjna (CNA) podaje, że od piątku w katedrze w Salamance odbywa się wystawa pierwszego hiperrealistycznego odtworzenia ciała Chrystusa, które wykonano na podstawie danych uzyskanych z badań nad Całunem Turyńskim.

Salamanka. Hiperrealistyczna rzeźba Jezusa

Rzeźba przedstawia zmarłego Jezusa. Wykonana jest z lateksu i silikonu, waży niecałe 75 kg. Postać jest bardzo realistyczna. Dopracowano każdy szczegół. Zwiedzający mogą dostrzec piegi, pory, włosy na całym ciele (użyto włosów ludzkich), a także obrażenia, jakich Jezus doznał podczas śmierci krzyżowej - siniaki, rany od biczowania, złamany nos.

Reklama

Figurę wykonała grupa artystów pod kierownictwem kuratora wystawy Alvaro Blanco,  który przez ostatnich 15 lat prowadził badania nad Całunem Turyńskim. Podczas prezentacji dzieła Blanco powiedział, że kiedy zobaczył ukończoną rzeźbę, był przekonany, że stoi przed wizerunkiem ciała Jezusa z Nazaretu.

Rzeźba Jezusa Chrystusa odwiedzi kościoły na całym świecie

Niezwykła wystawę będzie można zobaczyć w Salamance co najmniej do grudnia. W planach jest pokazanie rzeźby na pięciu kontynentach, w kościołach na całym świecie. 

Twórcy chcą również, by figura została wystawiona w Turynie razem z oryginalnym Całunem Turyńskim.

Reklama

Reklama

Reklama