Reklama

Reklama

Hiszpania: "Deszcz ptaków" przy szpitalu w Ferrol. Spadło ok. 200 szpaków

W hiszpańskim Ferrol szpaki zaczęły nagle spadać na ulice, chodniki i samochody. Kilka z nich uderzyło w przechodniów. Jak przekazały lokalne media, spadło około 200 ptaków. Władze wyjaśniają incydent, ale podkreślają, że "nie będzie to łatwe zadanie".

Około 200 ptaków zaczęło nagle spadać w okolicach szpitala Juan Cardona w Ferrol w północno-zachodniej Hiszpanii. - Szpaki, które latały między drzewami przy izbie przyjęć, zaczęły nagle spadać. Po odlocie z gałęzi i przebyciu kilku metrów, traciły siły i spadały bezwładnie na chodniki i samochody - powiedziała Mapi Rodríguez, prezes lokalnego stowarzyszenia obywatelskiego. Władze przekazały, że szpaki uderzyły kilka osób, ale nikt nie został ranny.

Służby zebrały wszystkie ptaki, które następnie trafiły do laboratorium na badania. - Czekamy na wyniki, które wyjaśnią jak mogło do tego dojść. Usłyszeliśmy, że nie będzie to łatwe do ustalenia - dodała Rodríguez.

Podobne przypadki w Walii i Hadze

Reklama

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek w Europie. W 2019 roku 225 szpaków upadło na ulicę w Anglesey w północnej Walii. Policja tłumaczyła wówczas, że ptaki mogły umrzeć z powodu gwałtownej pogody lub przez grasującego po okolicy drapieżnika. Z kolei w 2018 roku w Hadze spadło ok. 350 ptaków. Według naukowców, zwierzęta mogły zjeść trujące owoce cisu, co doprowadziło do ich śmierci.

Reklama

Reklama

Reklama