Reklama

Reklama

Hiszpania: Chaos na lotnisku w Barcelonie

Chaos na lotnisku El Prat w Barcelonie. Zgodnie z zaleceniem Brukseli, wprowadzono tam kontrolę paszportową dla mieszkańców Unii Europejskiej, podróżujących poza strefę Schengen. W kolejkach do okienek straży granicznej trzeba stać trzy godziny. Wiele lotów jest opóźnionych.

Do niedawna mieszkańcy Unii Europejskiej nie przechodzili kontroli paszportowej, opuszczając strefę Schengen bądź z niej wracając. Teraz wszyscy opuszczający strefę po zdaniu bagaży ustawiają się w kolejce do straży granicznej.

Podróżujący z Barcelony skarżą się, że mimo długiego weekendu czynne jest tylko jedno okienko. Odprawa paszportowa trwa na tyle długo, że z opóźnieniem odleciało ponad 20 samolotów, między innymi do Moskwy, Buenos Aires i Casablanki.

Ze skarg zamieszczonych w sieciach społecznościowych wynika, że wiele osób w ogóle nie mogło odlecieć. Ta informacja nie została oficjalnie potwierdzona.

Reklama

Władze lotniska argumentują, że nowe prawo ma chronić przed islamskimi terrorystami. Przypominają, że wielu podejrzanych o przynależność do tak zwanego Państwa Islamskiego ma europejskie obywatelstwo.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy