Reklama

Reklama

Hiszpania: Chaos komunikacyjny po śnieżycach

Śnieżyce oraz intensywne opady deszczu doprowadziły we wtorek do chaosu komunikacyjnego w Hiszpanii i Portugalii. Na skutek ataku zimy zablokowanych zostało kilkadziesiąt autostrad i tras szybkiego ruchu.

Najtrudniejsze warunki panują w 20 hiszpańskich prowincjach w środkowej i północnej części kraju. Z powodu zamieci śnieżnych nieprzejezdnych jest tam kilkadziesiąt autostrad oraz tras szybkiego ruchu.

We wtorek po południu władze Katalonii wprowadziły w tym regionie całkowity zakaz ruchu dla samochodów ciężarowych o wadze przekraczającej 7,5 tony.

Zamknięte szkoły

Z powodu śnieżyc i niskich temperatur we wtorek zamknięto w Hiszpanii kilkadziesiąt szkół podstawowych. Istnieje ryzyko, że zajęcia nie odbędą się w środę w kilkuset szkołach w Katalonii, gdyż w całym regionie wstrzymano ruch autobusów szkolnych.

Reklama

Jak poinformował szef katalońskiej obrony cywilnej Joan Delort, wydany we wtorek po południu zakaz ruchu autobusów szkolnych motywowany jest chęcią uniknięcia ryzyka transportu dzieci w ekstremalnych warunkach pogodowych.

“Dyrekcje szkół nie dostały nakazu zamknięcia placówek oświatowych, dlatego jutro pojawią się w nich ci uczniowie, którzy zdołają do nich dotrzeć" - powiedział Delort.

Portugalia walczy ze śniegiem

Drastyczna zmiana pogody nastąpiła też we wtorek w Portugalii. W całym kraju odwołano kilkadziesiąt rejsów lotniczych z powodu silnego wiatru. Najtrudniejsze warunki panują na północy oraz na archipelagach Azorów i Madery.

W Funchal jedno z połamanych drzew spadło na hotel, powodując zniszczenia elewacji budynku, a także aut zaparkowanych przed budynkiem.

W Lizbonie popołudniowe opady deszczu doprowadziły do chaosu komunikacyjnego na głównych trasach dojazdowych do centrum miasta.

Z kolei na północy kraju z powodu śnieżyc zablokowanych zostało kilkanaście dróg, w tym dwie autostrady, w okolicach miast Vila Real i Chaves.

Z Lizbony Marcin Zatyka 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy