Reklama

Reklama

Hiszpania: 62-latek doprowadził do samobójstwa nastolatka. Usłyszał wyrok

62-letni obywatel Hiszpanii został skazany na 10 lat pozbawienia wolności w związku z doprowadzeniem do samobójstwa nieletniej osoby poznanej w sieci. Skazany za pośrednictwem aplikacji WhatsApp przesyłał nastolatkowi wiadomości zawierające groźby i szantaż.

17-letni mieszkaniec prowincji Castellon popełnił samobójstwo 1 grudnia 2016 roku, wyskakując przez okno swojego mieszkania na wewnętrzny dziedziniec budynku, w którym mieszkał.

Według lokalnego sądu nastolatek był nękany przez oskarżonego za pośrednictwem wiadomości w aplikacji WhatsApp. Korespondencja początkowo miała charakter seksualny, a w dniu śmierci ofiary starszy mężczyzna wysłał jej "ponad 119 wiadomości zawierających groźby w mniej niż trzy godziny" - podano w komunikacie prasowym.

10 lat więzienia oraz 173 tys. euro odszkodowania

Zgodnie z wyrokiem sądu oskarżony był "w pełni świadomy udręki i niepokoju" nastolatka oraz "dużego prawdopodobieństwa", że popełni on samobójstwo. Mimo to wysyłał wiadomości, które przesiąknięte były agresywnym tonem.

Reklama

60-letni mężczyzna najbliższe 10 lat spędzi w więzieniu. Skazany musi także zapłacić 173 tys. euro (około 818 tys. złotych) odszkodowania rodzicom i bratu zmarłego 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy