Reklama

Reklama

Hiszpania: 16 lat więzienia dla "królowej kokainy". Sąd wydał wyrok

Ana Maria Cameno, znana jako "królowa kokainy" została skazana przez hiszpański sąd na 16 lat więzienia. Kobieta brała udział w dystrybucji 100 kilogramów tego narkotyku w różnych częściach kraju. Wspólnie ze swoimi współpracownikami wyprała także kilka milionów euro.

Sąd Karny i Administracyjny Hiszpanii skazał we wtorek Anę Marię Cameno na 16 lat więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą specjalizującą się w przemycie narkotyków oraz w praniu pieniędzy.

Zgodnie z wyrokiem, Cameno zwana "królową kokainy", otrzymała wyrok 12 lat pozbawienia wolności za handel tym narkotykiem oraz wyrok czterech lat więzienia za wprowadzanie do obiegu pieniędzy pochodzących z tego procederu.

"Królowa kokainy" wyprała kilka milionów euro

Zatrzymana przez policję w Andaluzji we wrześniu 2014 roku Cameno kierowała grupą przerzucającą ładunki z kokainą z Panamy do Hiszpanii.

Reklama

Dziennik "El Mundo" przypomniał, że w trakcie śledztwa ustalono, że “królowa kokainy" razem ze swoją grupą przestępczą wyprała kilka milionów euro. Portal "20 minutos" ustalił z kolei, że kobieta brała udział przy dystrybucji 100 kilogramów kokainy w różnych częściach Hiszpanii.

Prokurator zażądał dla Cameno kary 25 lat więzienia, a także grzywny wynoszącej czterokrotną wartość wspomnianej ilości substancji odurzającej i kolejnej w wysokości 1,2 miliona euro za pranie brudnych pieniędzy. 

Kobieta została również oskarżona o nielegalne posiadanie broni, jednak w tym wypadku została uniewinniona.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy