Reklama

Hiszpania: 12-latka urodziła dziecko. O ciąży nikt nie wiedział

12-letnia dziewczynka z Kantabrii na północy Hiszpanii została matką. Ojcem dziecka jest prawdopodobnie 17-latek. Ciąża dziewczynki zaskoczyła wszystkich - przed porodem nikt w domu ani w szkole nie zauważył, że 12-latka spodziewa się dziecka. Noworodek znajduje się pod opieką lekarzy.

12-latka zaszła w ciążę w marcu, na początku pandemii koronawirusa. 6 grudnia dziewczynka zaczęła odczuwać silne bóle brzucha. Zaniepokojona matka wezwała do niej pogotowie. 

Zanim ratownicy przybyli na miejsce 12-latka zaczęła rodzić. Dziecko urodziło się zdrowe. Po porodzie zarówno matka, jak i chłopiec, trafili do szpitala w Santander. 

Młoda mama po kilku dniach wróciła do domu. Dziecko, mimo że jest w dobrej kondycji, wciąż przebywa pod obserwacją lekarzy.

Poród zaskoczył wszystkich

Jak informuje "El Pais", ciąża dziewczynki była zaskoczeniem dla wszystkich. Nie wiedziała o niej ani sama 12-latka, ani jej rodzice. Informacja zaskoczyła również pracowników opieki społecznej, którzy opiekują się rodziną, oraz szkołę, do której uczęszczała dziewczynka.

Reklama

12-latka nie potrafi wyjaśnić, w jakich okolicznościach zaszła w ciążę. Ze względu na jej wiek sprawą porodu zainteresowała się policja i prokuratura. Śledczy sprawdzą, czy do poczęcia doszło w wyniku wykorzystania seksualnego.

Jak informują hiszpańskie media, wszystko wskazuje na to, że ojcem dziecka jest 17-latek spokrewniony z rodziną, który przez pewien czas mieszkał w domu 12-latki podczas lockdownu.

Rodzina, której dokładne miejsce zamieszkania i tożsamość nie zostały podane do publicznej wiadomości, poinformowała, że zamierza oddać dziecko do adopcji.

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy