Reklama

Hillary Clinton do społeczności LGBT: Macie miliony sojuszników

Faworytka Demokratów w wyścigu do Białego Domu Hillary Clinton nazwała w niedzielę strzelaninę w klubie nocnym dla gejów w Orlando na Florydzie "aktem terroru", który wymaga od Amerykanów "podwojenia wysiłków", aby powstrzymać podobne napaści.

W oświadczeniu zwróciła się do społeczności LGBT słowami: "Proszę, wiedzcie, że macie miliony sojuszników w naszym kraju. Jestem jedną z nich".

Rywal Clinton, demokratyczny senator ze stanu Vermont Bernie Sanders, podkreślił, że "wszyscy Amerykanie są przerażeni, oburzeni i zasmuceni straszną" strzelaniną.

Wcześniej republikański kandydat na prezydenta Donald Trump napisał na Twitterze, że "miał rację z radykalnym islamskim terroryzmem". Wezwał do "bezwzględności i czujności".

Amerykańskie media zidentyfikowały sprawcę ataku, w którym ponad 100 ludzi zginęło lub zostało rannych, jako Omara S. Mateena, obywatela USA pochodzenia afgańskiego. Służby podały, że urodził się w Nowym Jorku w 1986 roku.

Reklama

Według telewizji NBC i CNN złożył on deklarację wierności Państwu Islamskiemu (IS); związana z IS agencja informacyjna Al-Amak opublikowała krótki komunikat, zgodnie z którym napaści dokonał bojownik tej dżihadystycznej organizacji.

Doniesienia o złożeniu przysięgi na wierność potwierdziło FBI. Jak poinformowało, Mateen był przedmiotem zainteresowania służb, ale nie podjęto następnie żadnych kroków.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Hillary Clinton | orlando

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy