Reklama

Reklama

Harry i Meghan nie pytali królowej, czy mogą użyć imienia Lilibet?

Książe i księżna Sussex nie skonsultowali z królową Elżbietą imienia dla swojej nowonarodzonej córki - informuje BBC, powołując się na źródło w pałacu Buckingham. Harry i Meghan nadali dziewczynce imiona Lilibet "Lili" Diana.

Lilibet to imię, które córka księcia i księżnej Sussex otrzymała po swojej prababce królowej. Elżbieta II w dzieciństwie i młodości była nazywana przez swoją rodzinę właśnie Lilibet. Drugie imię dziecko dostało po matce Harry'ego, tragicznie zmarłej księżnej Dianie. "Imię Diana zostało wybrane, by uhonorować jej ukochaną zmarłą babcię, księżną Walii" - napisano w oświadczeniu po narodzinach dziecka. 

Źródło w pałacu Buckingham twierdzi, że para książęca miała nie konsultować imion z królową, mimo że ich rzecznik zapewnia, iż królowa wiedziała o zamiarze pary.

Reklama

- Książę rozmawiał z rodziną przed ogłoszeniem imion dziewczynki - zapewnił rzecznik, dodając, że królowa była pierwszą osobą, do której Harry zadzwonił w tej sprawie. Podczas rozmowy Harry miał poinformować babcię o zamiarach względem imienia. Rzecznik zapewnił, że gdyby królowa nie okazała swego poparcia, para książęca nie wybrałaby imienia Lilibet. 

Brytyjski książę Harry i jego amerykańska żona, księżna Meghan poinformowali o narodzinach swego drugiego dziecka w niedzielę. Córeczka przyszła na świat w piątek w Kalifornii, gdzie para mieszka po rezygnacji z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej w 2020 roku.

Po tym, jak para ogłosiła światu radosną wiadomość z o narodzinach, rzeczniczka Pałacu Buckingham poinformowała, że rodzina królewska jest "zachwycona tymi wiadomościami". 

Podwójne obywatelstwo

Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor jest 11. prawnukiem królowej. Jest ósma w kolejce do tronu, za swoim dziadkiem Charlesem, wujem Williamem, jego trojgiem dzieci (George, Charlotte i Louis), jej ojcem Harrym i starszym bratem Archiem.

Córeczka książęcej pary ma podwójne obywatelstwo - USA i Wielkiej Brytanii. 

Głośny wywiad Harry'ego i Meghan

Lilibet urodziła się 4 czerwca. Trzy miesiące po tym, jak jej rodzice udzielili głośnego wywiadu amerykańskiej dziennikarce Oprah Winfrey na temat tego, jak byli traktowani przez brytyjskie media i pozostałych członków rodziny królewskiej. Wśród zarzutów było to, że nieujawniony z imienia członek rodziny - choć wiadomo, że nie królowa ani książę Filip - podnosił obawy dotyczące koloru skóry Archiego, jeszcze zanim dziecko przyszło na świat.

Z kolei pod koniec ubiegłego roku Meghan ujawniła również, że poroniła w lipcu 2020 roku.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy