Reklama

Reklama

Halloween 2021. Hiszpania: Hostie znikają z kościołów. Wykorzystuje się je w "czarnych mszach"

Wchodzą do kościołów, kradną konsekrowane hostie, a następnie wykorzystują je w praktykach satanistycznych. Źródła w Konferencji Episkopatu Hiszpanii twierdzą, że schemat działania jest podobny każdego roku. Kradzieże nasilają się z nadejściem Halloween.

Do profanacji hostii dochodzi od co najmniej 10 lat, kiedy w Hiszpanii coraz bardziej staje się popularna fiesta Halloween. "Największym świętem satanisty jest właśnie Halloween, święto śmierci. To nie jest zabawa dla dzieci" - podkreśliły źródła w Konferencji Episkopatu Hiszpanii, na które powołał się dziennik "ABC" w niedzielę.

Czytaj więcej: Halloween 2021. Ks. Henryk Zieliński: To zagrożenie dla naszych chrześcijańskich tradycji

Znany hiszpański egzorcysta ks. Jose Antonio Fortea poinformował, że profanacje mają miejsce w wielu diecezjach, ale "media zwykle o tym nie informują". - Wielu księży także nie powiadamia o tego typu kradzieżach, obawiając się, że upublicznienie spowoduje "efekt domina" - dodał.

Reklama

"To brama dla satanizmu"

Według ks. Fortea, intencją około jednej trzeciej kradzieży w kościołach jest profanacja świętokradcza, czyli znieważenie symbolu lub przedmiotu sakralnego. Konsekrowane hostie są używane do odprawiania tzw. czarnych mszy, w których czczony jest szatan. - To karykatura mszy katolickiej - wyjaśnił. 

- Modlitwy odmawiane są w odwrotnej kolejności, wzywając szatana. Dla tych, którzy rozumieją satanizm jako filozofię, Bóg jest dyktatorem, który nie daje człowiekowi wolności, a szatan jest wyzwolicielem. Z tego powodu sataniści profanują i niszczą to, co najbardziej święte - konsekrowane hostie - dodał.

Zdaniem eksperta ds. sekt Luisa Santamarii nie jest możliwe monitorowanie grup satanistycznych, gdyż są one zwykle małe i rozrzucone po całym kraju. - Często dowiadujemy się o nich od sil bezpieczeństwa państwa - powiedział.

Santamaria wskazał, ze Halloween ma "wyraźny element okultystyczny", chociaż popularna fiesta przebierańców wygląda na całkowicie oderwaną od jej okultystycznego pochodzenia. - Każda forma ezoteryzmu, jak magia rytualna, spirytyzm, prądy "New Age" zwykle są bramą dla satanizmu - ostrzegł.

"Mierny artysta musi uciekać się do prowokacji"

Innym celem kradzieży hostii w kościołach jest chęć użycia ich w sztuce prowokacji - dodał. Jako przykład przypomniał sprawę performera Abla Azcony, który w 2015 r. ułożył z 242 konsekrowanych hostii słowo "pederastia". Hostie zebrał, kiedy przyjmował komunię podczas eucharystii. "Mierny artysta musi uciekać się do prowokacji, aby zaistnieć i mieć swoje 5 minut w telewizji" - powiedział.

"Wiary katolickiej nie można porównać z wiarą satanistów - podkreślił. - Satanizm jest zawsze otoczony tajemnicą, a ludzie, którzy się mu oddają, tak naprawdę nigdy nie pływają w przepychu i kończą w brudnych miejscach". "Satanizm jest mniejszościowy, nie ma daru wytrwałości" - dodał.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy