Reklama

Reklama

Gwardia Szwajcarska zwiększa liczebność. Otwiera w tym celu biura w Szwajcarii

Gwardia Szwajcarska zwiększy swą liczebność ze 110 do 135 żołnierzy i w związku z koniecznością przyjęcia nowych rekrutów rozszerza swą obecność w Szwajcarii - ogłosiła ta najstarsza z istniejących i najmniejsza armia na świecie. Powstanie nowe biuro prasowe i punkt łączności z władzami.

W komunikacie przekazanym dziennikarzom w Watykanie poinformowano, że rekrutacja dodatkowych 25 ludzi, czyli zwiększenie liczebności Gwardii o 23 procent, będzie wspierane przez dwie nowe instytucje utworzone w Szwajcarii. To biura do kontaktu z tamtejszymi mediami, a także z władzami kraju.

Okazało się to konieczne, bo trudno w Szwajcarii znaleźć kandydatów do formacji, której pierwszym zadaniem jest ochrona papieża. Wynika to z oferowanych warunków finansowych oraz życiowych. Te drugie mają się poprawić, bo zapadła decyzja o gruntownej modernizacji koszar w Watykanie.

Reklama

W armii praktykujący katolicy o nieposzlakowanej opinii

Do wstąpienia do papieskiej gwardii zachęcają też specjalne filmy, publikowane w mediach społecznościowych, w których prezentuje się życie i służbę za Spiżową Bramą.

Do Gwardii mogą wstąpić mężczyźni - obywatele Szwajcarii w wieku od 19 do 31 lat, praktykujący katolicy o nieposzlakowanej opinii.

Zwiększenie liczebności Gwardii Szwajcarskiej będzie miało szczególne znaczenie przed 2025 r., ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem Świętym, gdy do Watykanu przybędą miliony pielgrzymów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy