Reklama

Reklama

Gwałtowne burze nad Austrią. Drzewa przygniotły ludzi, wśród ofiar dzieci

Dwoje dzieci jest wśród co najmniej pięciu ofiar nawałnic, jakie przeszły w czwartek nad Austrią. Ofiary zostały przegniecione przez spadające drzewa. W kraju wiał wiatr przekraczający w porywach 100 km/h. W czasie nawałnicy wystąpiły gwałtowne burze z ulewnym deszczem.

Co najmniej pięć osób zginęło w Austrii w czwartek z powodu ulewnych deszczów i silnych wiatrów, które dotarły do tego kraju znad północnego wybrzeża Morza Śródziemnego - podała agencja Reutera.

Dwie ofiary śmiertelne burz nad Polską. Wiele zniszczeń

Wśród ofiar śmiertelnych są dwie dziewczynki w wieku czterech i ośmiu lat, które znajdowały się niedaleko jeziora w kraju związkowym Karyntia leżącym przy granicy ze Słowenią, gdy kilka drzew zostało wyrwanych z korzeniami przez silne podmuchy wiatru - poinformowała rzeczniczka Austriackiego Czerwonego Krzyża Melanie Reiter.

Reklama

Kanclerz Austrii: Gwałtowne burze w Karyntii

"Dziś gwałtowne burze w Karyntii odebrały życie dwojgu dzieciom i spowodowały poważne obrażenia u innych osób" - napisał na Twitterze kanclerz Austrii Karl Nehammer.

Trzy kolejne osoby zginęły pod powalonymi drzewami w miejscowości Gaming w Dolnej Austrii, regionie otaczającym Wiedeń. Nie jest jasne, czy drzewa upadły pod wpływem silnego wiatru czy uderzenia pioruna - przekazała policja, odmawiając podania więcej szczegółów.

Nawałnica w Bydgoszczy. Duże zniszczenia na cmentarzu

Polityk poinformował także o uderzeniu burz w Styrię i Dolną Austrię.

Wiatr w Austrii wiał w czwartek z prędkością przekraczającą w porywach 100 km na godzinę. 

Gwałtowne burze spowodowały przerwy w dostawach prądu, co zmusiło austriackie przedsiębiorstwo kolejowe OeBB do wstrzymania usług w dużej części Styrii i Karyntii. Wiele dróg w tych regionach zostało również zamkniętych dla ruchu samochodowego.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy