Reklama

Reklama

"Guardian": JOW-y wypaczają wolę wyborców

Zlikwidujmy Jednomandatowe Okręgi Wyborcze - apeluje brytyjski dziennik "Guardian". Powody? Po pierwsze, we współczesnej Wielkiej Brytanii JOW-y wypaczają wolę wyborców. Po drugie, grożą jedności Zjednoczonego Królestwa.

"Guardian" przekonuje, że JOW-y miały sens w czasach dwupartyjności, gdy wyborcy dzielili się na zwolenników Konserwatystów i Partii Pracy, ale dziś to już przeszłość
Dziennik wylicza to, co uważa za anomalie spowodowane przez JOW-y. Partia Niepodległości zdobyła 4 miliony głosów, a dostała tylko jeden mandat. W Szkocji połowa kraju głosująca na partie opowiadające się za jednością Zjednoczonego Królestwa reprezentowana jest przez trzech posłów. Druga połowa zagłosowała na Szkocką Partię Narodową, która zgarnęła 56 mandatów.
Gazeta pisze, że kraj stoi przed wyborem: "albo zmienimy system, albo rozbijemy Zjednoczone Królestwo". Dziennik stwierdza, że system większościowy nie jest w stanie oddać zróżnicowania wielopartyjnej Wielkiej Brytanii.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy