Reklama

Reklama

Gruzja: Ponad 500 owiec zmarło od uderzenia pioruna

Ponad 500 owiec zmarło podczas potężnych burz, które przeszły przez Gruzję. Zwierzęta zginęły prawdopodobnie od uderzenia pioruna. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać setki martwych zwierząt na zboczu góry Didi-Abuli. Straty wyceniono na prawie 175 tys. gruzińskich lari (ok. 220 tys. zł).

Według zastępcy burmistrza Ninotsmind Alexandra Mikeladze, kilka dni temu, po silnej burzy, która przeszła nocą, zadzwonił do niego rolnik. Mężczyzna zgłosił śmierć kilkuset owiec. 

- Szczerze mówiąc, to pierwszy taki przypadek. Nie słyszeliśmy, aby tak wiele owiec padło z powodu burzy. Oczywiście biuro burmistrza zapewni wsparcie, ale najpierw sam rolnik musi uzyskać opinię od specjalistów, aby dokładnie określić przyczynę masowej śmierci zwierząt - powiedział Mikeladze lokalnym mediom.

Biuro burmistrza stworzyło specjalną grupę, której uczestnicy będą badać kwestię masowej śmierci owiec. Raport na ten temat ma zostać przedstawiony w przyszłym tygodniu.

Reklama

Średni koszt jednej owcy wynosi 350 lari, czyli ok. 430 zł. Po śmierci kilkuset zwierząt straty oszacowano więc na ponad 200 tys. zł. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy