Reklama

Reklama

Gruzińskie MSZ oskarża Rosję: Pełzająca aneksja

O stosowanie polityki pełzającej aneksji oskarżyło Rosję gruzińskie MSZ. Dyplomaci wyjaśniają, że chodzi o rosyjską okupację Abchazji i Osetii Południowej, a także o podpisywanie z separatystami porozumień integrujących zbuntowane regiony z Federacją Rosyjską.

W specjalnym oświadczeniu gruzińskie MSZ przypomina, że siedem lat temu Rosja, w wyniku działań wojennych, zajęła ziemie niepodległego państwa.

Dyplomaci podkreślają, że na okupowanych terytoriach łamane są prawa człowieka, a także uniemożliwia się powrót do domów tysiącom uchodźców z Abchazji i Osetii Południowej.

"Gruzja wzywa społeczność międzynarodową do wspierania niepodległości i terytorialnej integralności państwa" - można przeczytać w oświadczeniu. Przy tym MSZ zapewnia, że chce nadal prowadzić dialog z Moskwą, który będzie zmierzał do deeskalacji konfliktu.

Reklama

Na koniec dyplomaci, w siódmą rocznice rosyjsko - gruzińskiego konfliktu, składają wyrazy współczucia krewnym osób, które straciły życie w wyniku sierpniowej wojny, w 2008 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy