Reklama

Reklama

Grupa więźniów z Guantanamo przekazana Arabii Saudyjskiej

Pentagon wysłał dziewięciu więźniów Guantanamo do Arabii Saudyjskiej - poinformowały władze w Waszyngtonie. To największa grupa, jaką przeniesiono z tego więzienia odkąd prezydent Barack Obama przedstawił plan zamknięcia go przed końcem kadencji.

W lutym Obama przedstawił Kongresowi plan zamknięcia owianego złą sławą więzienia, gdzie przetrzymywane są osoby podejrzane o terroryzm. Republikanie w Kongresie blokowali dotąd wszelkie próby przeniesienia ich do USA.

W specjalnym wystąpieniu w Białym Domu Obama, który w styczniu 2017 roku kończy kadencję, oznajmił, że "nie chce zostawiać tego problemu swojemu następcy".

Przygotowany przez Pentagon plan zakłada przeniesienie do więzień federalnych w USA ponad 50 więźniów uważanych za najbardziej niebezpiecznych spośród 91 wciąż przetrzymywanych w Guantanamo. Pozostali, którzy zdaniem amerykańskich władz nie stanowią zagrożenia dla USA, mieliby zostać odesłani do państw trzecich.

Reklama

Po wysłaniu dziewięcioosobowej grupy do Arabii Saudyjskiej w Guantanamo pozostaje nadal 80 więźniów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy