Reklama

Reklama

Greta Thunberg odpowiada na wpis Donalda Trumpa

Wpis Donalda Trumpa, który z kpiną skomentował emocjonalne wystąpienie Grety Thunberg podczas szczytu klimatycznego w Nowym Jorku, wywołał falę komentarzy w internecie. Do słów amerykańskiego prezydenta odniosła się sama 16-latka.

W poniedziałek Greta Thunberg, 16-letnia aktywistka klimatyczna ze Szwecji, wygłosiła poruszającą przemowę podczas szczytu klimatycznego w Nowym Jorku, odbywającego się w przeddzień rozpoczęcia debaty generalnej Zgromadzenia ONZ.

Skrytykowała światowych przywódców za niewystarczające - jej zdaniem - działania na rzecz powstrzymania zmian klimatycznych.

Donald Trump postanowił skomentować wystąpienie młodej aktywistki na Twitterze. "Wygląda na bardzo wesołą młodą dziewczynę, która nie może się doczekać jasnej i wspaniałej przyszłości" - napisał.

Reklama

Przez internet przetoczyła się fala komentarzy, w których zarzucono amerykańskiemu prezydentowi cynizm i złośliwość.

Do słów Trumpa, w zabawny sposób, odniosła się sama Greta Thunberg. Jednak zamiast bezpośrednio zwracać się do prezydenta USA, 16-latka umieściła cytat z jego wypowiedzią w opisie swojego profilu - najpierw na Twitterze, a później na Facebooku.Reklama

Reklama

Reklama