Reklama

Reklama

Grecja: Zderzenie kontenerowca z niszczycielem min. Polski kapitan aresztowany

Polak, kapitan kontenerowca Maersk Launceston, który zderzył się we wtorek (27 października) z jednostką greckiej marynarki wojennej, został w środę aresztowany - poinformowało greckie ministerstwo żeglugi. Okręt wojenny został poważnie uszkodzony, a dwie osoby zranione.

Polski kapitan został aresztowany po przesłuchaniu przez władze greckiego portu - przekazało biuro prasowe ministerstwa. Dodano, że Polaka oskarżono o "spowodowanie wypadku morskiego na skutek zaniedbania". Liczący 266 m i 22 członków załogi, pływający pod portugalską banderą kontenerowiec na razie nie może też opuścić portu.

Do kolizji doszło we wtorek nad ranem, trzy mile morskie od Pireusu, głównego portu w pobliżu Aten - relacjonuje agencja AFP. Długi na ok. 70 m grecki niszczyciel min Kallisto został poważnie uszkodzony, a dwie spośród 27 znajdujących się na pokładzie osób zostały lekko ranne.

Reklama

Okręt "niemal przecięty na pół"

Marynarka wojenna i straż przybrzeżna natychmiast podjęły akcję ratunkową, poszkodowanych przetransportowano do szpitala, a okręt został odholowany do bazy morskiej na Salaminie.

Według greckich mediów najbardziej zniszczona została rufa Kallisto, a okręt został "niemal przecięty na pół". Uszkodzenia są tak poważne, że okrętu najprawdopodobniej nie da się naprawić.

- To cud, że nie było ofiar - powiedział we wtorek rzecznik greckiego rządu Stelios Pecas.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL