Reklama

Reklama

Grecja obawia zwiększenia liczby imigrantów

​Grecja obawia się, że w marcu liczba uchodźców i imigrantów, którzy utknęli na jej terytorium, sięgnie 70 tysięcy. Północna granica kraju jest coraz trudniejsza do sforsowania.

Macedonia, przez którą wiedzie główny szlak do Europy Zachodniej, najpierw zamknęła granicę dla imigrantów z krajów uznanych za bezpieczne, a teraz ograniczyła dzienny przepływ uchodźców do 300 osób. Podobne limity wprowadziły inne kraje bałkańskie, a Albania zapowiedziała, że nie pozwoli, by przez jej terytorium przebiegał kolejny szlak przerzutowy. 

Według greckiego ministra ds.migrantów, Yiannisa Mouzalasa obecnie na terenie jego kraju just 22 tysiące uchodźców i imigrantów. Ta liczba będzie w kolejnych tygodniach dynamicznie rosnąć. Szczególnie, że limity przyjmowania przybyszów wprowadzają kolejne kraje. 

Reklama

Austria ustaliła, że dziennie będzie przyjmować nie więcej niź 80 osób ubiegających się o status uchodźcy. 3200 imigrantów codziennie będzie mogło przejechać przez Austrię tranzytem.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy