Reklama

Reklama

Grecja nie przedstawi UE nowych propozycji reform

Grecki minister finansów Janis Warufakis powiedział w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" (wydanie wtorkowe), że na najbliższym spotkaniu eurogrupy w Luksemburgu nie przedstawi nowych propozycji reform, których domagają się od Aten wierzyciele.

"Spotkanie ministrów finansów strefy euro nie jest odpowiednim forum do prezentacji propozycji, które wcześniej nie były przedmiotem dyskusji i negocjacji na niższym poziomie" - stwierdził Warufakis.

Najbliższe spotkanie ministrów finansów eurogrupy planowane jest na czwartek i piątek w Luksemburgu.

Rozmowy, które w trakcie weekendu toczyły się w Brukseli między Grecją a jej wierzycielami, zakończyły się bez porozumienia z powodu "znacznych rozbieżności" - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej. Dodał, że greckie propozycje reform "pozostają niepełne".

Reklama

Zagrożona bankructwem Grecja od miesięcy prowadzi negocjacje z Komisją Europejską, MFW i Europejskim Bankiem Centralnym, które domagają się reform strukturalnych w zamian za odblokowanie kolejnej transzy pomocy w wysokości ok. 7,2 mld euro. Obecny program pomocowy dla Aten wygasa 30 czerwca.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy