Reklama

Reklama

Grecja: Dojdzie do kolejnych przedterminowych wyborów?

Brak porozumienia między Grecją a wierzycielami może doprowadzić do kolejnych przedterminowych wyborów w tym kraju. Greckie media podają, że premier Alexis Tsipras w rozmowie z prezydentem Francji Francoisem Hollandem ostrzegł, że jeśli wkrótce nie zakończy się ocena greckich reform, złoży rezygnację. Nawołuje też do tego grecka opozycja.

Pierwsza ocena greckich reform miała zostać zakończona jesienią ubiegłego roku. To od niej zależy przelanie kolejnej transzy finansowej z trzeciego programu kredytowego dla Grecji . Tymczasem do tej pory rząd Alexisa Tsiprasa nie może dogadać się z wierzycielami w istotnych kwestiach. Opóźnienia pogłębiają kryzys gospodarczy w tym kraju i powodują, że grecka kasa za chwilę będzie pusta.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy naciska na Grecję

Tymczasem Międzynarodowy Fundusz Walutowy naciska na kolejne reformy oszczędnościowe, bo - jego zdaniem - te których projekty przedstawia grecki rząd są niewystarczające i nie pozwolą na uzyskanie założonych celów budżetowych w kolejnych latach. Największa partia opozycyjna Grecji - Nowa Demokracja, która według sondaży cieszy się obecnie największym poparciem nawołuje Alexsa Tsiprasa do rezygnacji i oskarża go, że nie jest w stanie zakończyć oceny reform. Z badań wynika, że podobnego zdania jest ponad połowa Greków i że chcą oni nowego rządu.

Reklama

Kolejne rozmowy z wierzycielami w Atenach rozpoczynają się jutro.

Grecki rząd zapowiada, że do porozumienia dojdzie do końca kwietnia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy