Reklama

Reklama

Grecja apeluje o międzynarodowy szczyt w sprawie uchodźców

W związku z kryzysem migracyjnym, w obliczu którego stoi Grecja, tamtejszy minister stanu Alekos Flamburaris zaapelował w środę do Unii Europejskiej i ONZ o zwołanie międzynarodowego szczytu w sprawie uchodźców.

Flamburaris podkreślił, że problem uchodźców "nie jest problemem Grecji czy południa Europy, lecz całego świata".

Minister odwiedził otwarty w ubiegły poniedziałek tymczasowy ośrodek dla uchodźców przy stacji metra Eleonas, w pobliżu centrum Aten. Jak oświadczył, miejsce to jest dowodem na to, że "mimo kryzysu naród grecki potrafi odpowiedzieć na potrzeby humanitarne". 

Pokoje w tym ośrodku mogą pomieścić po osiem osób, są klimatyzowane i mają łazienki. Mieszka tam obecnie 250 osób, choć docelowo schronienie może znaleźć 700. Jak opisuje agencja EFE, znajduje się tam działająca 24 godziny na dobę przychodnia, jest też miejsce zabaw dla dzieci. 

Reklama

Ośrodek otwarto dzięki pracy wolontariuszy z organizacji międzynarodowych, m.in. Czerwonego Krzyża. Większość mieszkańców stanowią uchodźcy z Afganistanu. Wielu z nich wcześniej mieszkało w obozowisku w jednym z ateńskich parków./      

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy