Reklama

Reklama

Granica. Rozmowa Angeli Merkel z Władimirem Putinem. Kreml chce uregulowania kryzysu

W czwartek miała miejsce kolejna rozmowa byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel z Władimirem Putinem dotycząca kryzysu na granicach Białorusi z państwami UE. Podkreślono, że ważne jest jak najszybsze uregulowanie kryzysu zgodnie z normami humanitarnymi - poinformował Kreml.

Prezydent Rosji Władimir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiali w czwartek o kryzysie migracyjnym na granicach Białorusi z krajami UE; podkreślono, że ważne jest jak najszybsze uregulowanie kryzysu zgodnie z normami humanitarnymi - przekazał Kreml.

"Władimir Putin opowiedział się za odnowieniem kontaktów między państwami UE i Białorusią w celu rozwiązania danego problemu" - głosi komunikat Kremla, wydany po rozmowach.

Granica. Kolejna rozmowa Merkel-Putin

Była to druga w ciągu ostatnich dni rozmowa Merkel i Putina na ten temat. W pierwszej rozmowie, w środę, rosyjski prezydent również przekazał Merkel, że UE powinna kontaktować się z władzami w Mińsku w sprawie kryzysu na granicy.

Reklama

W czwartkowym oświadczeniu Kreml podkreślił ponadto, że rozmowa dotyczyła też aktywności sił NATO na Morzu Czarnym, która - według Rosji - jest "prowokacyjna" i "ma charakter destabilizujący".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje