Reklama

Google rzuca rękawicę ChatGPT. Powstaje aplikacja "Bard"

"Bard" - tak będzie nazywać się nowe urządzenie od firmy Google, które ma konkurować z aplikacją ChatGPT. Jak donoszą eksperci, decyzja największej firmy technologicznej na świecie podyktowana jest coraz gorszymi wynikami wyszukiwarki online "Google", która zaczęła tracić na znaczeniu po wypuszczeniu na rynek generatora tekstów od OpenAI.

W poniedziałek Google zaprezentowało nowe urządzenie o nazwie "Bard" - to chatbot o podobnej mechanice do coraz bardziej popularnej aplikacji ChatGPT, której wielu uczniów i studentów zleca pisanie swoich prac pisemnych.

Sundar Pichai, dyrektor generalny Google i konglomeratu technologicznego Alphabet zapowiedział, że "Bard" zostanie otwarty na obecnym etapie dla "zaufanych testerów", zaś udostępnienie go publicznie będzie miało miejsce "w nadchodzących tygodniach" - donosi CNN.

Reklama

"Bard" jest zbudowany na dużym modelu językowym, który bazuje na ogromnych danych online. - Nasze narzędzie stara się połączyć rozległość światowej wiedzy z mocą, inteligencją oraz kreatywnością - mówi Pichai i dodaje, że nowa aplikacja opierać się będzie na najświeższych informacjach z sieci, aby zapewnić odpowiedzi najwyższej jakości.

Google konkuruje z ChatGPT. Rusza urządzenie "Bard"

ChatGPT został wypuszczony na rynek pod koniec listopada zeszłego roku przez firmę badawczą OpenAI i od tego czas stanowi niemałą konkurencję dla Google. Powszechnie uważa się, że wraz ze startem aplikacji ChatGPT zagrożony został podstawowy produkt firmy Google - wyszukiwarka online. 

Dzieje się tak, ponieważ nowe narzędzie jest powszechnie używane do generowania wypracowań, opowiadań, tworzenia tekstów piosenek czy odpowiadania na pytania. W tym wszystkim wcześniej pomagała właśnie wyszukiwarka Google.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ChatGPT | Google | bard

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy