Reklama

Reklama

Gigantyczny pożar lasów w Chile. Żywioł zagraża "perle Pacyfiku"

Gigantyczny pożar lasów wybuchł w poniedziałek w rejonie Valparaiso - dużego miasta portowego w Chile. Ogień strawił już ponad 50 hektarów lasu i zabudowania co najmniej 5 miejscowości - poinformowały władze.

Rozprzestrzenianiu się pożaru sprzyja wysoka temperatura i silny wiatr. Z ogniem walczą dwa samoloty, cztery helikoptery gaśnicze i setki strażaków.

Żywioł zaczyna zagrażać samemu miastu Valparaiso odległemu o ok. 120 km od stolicy kraju Santiago. Valparaiso jest malowniczo położone w licznych dolinach zbiegających ku Oceanowi Spokojnemu i zaliczone jest do światowego dziedzictwa ludzkości. Co roku odwiedzają je tysiące turystów.

Trwa ewakuacja

Dotychczas ewakuowano ok. 200 osób z najbardziej zagrożonych miejsc a firma dostarczająca energii profilaktycznie wyłączyła dopływ prądu do ok. 48 tys. domów. Walkę z pożarem utrudnia topografia miasta - liczne kręte uliczki poprzecinane wzniesieniami.

Reklama

Valparaiso, nazywane "perłą Pacyfiku" było już wielokrotne nawiedzane przez pożary. W 2014 roku szalejący pożar spowodował śmierć 15 osób i zniszczył ok. 3 tys. domów. 12 tys. osób straciło wówczas dach nad głową.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy