Reklama

Reklama

Gigantyczna ucieczka z indonezyjskiego więzienia

Ze skrajnie przepełnionego indonezyjskiego więzienia w Pekanbaru na Sumatrze zbiegło w piątek podczas uroczystych modłów około 200 osadzonych; według władz więziennych 80 spośród nich udało się ująć i trwa obława na pozostałych.

Zgodnie ze zwyczajem panującym na archipelagu indonezyjskim, gdzie większość stanowią muzułmanie, w piątek rano otwarto cele więzienne, aby umożliwić osadzonym udział w modlitwie. Tymczasem wszyscy rzucili się do głównego wyjścia z zakładu karnego i próbowali sforsować bramę. Na próżno. Udało im się jednak wyważyć kratę bocznych drzwi, których strzegło zaledwie kilku strażników - poinformował dyrektor generalny indonezyjskiej służby więziennej Wayan Dusak.

Według Dusaka, przyczyną buntu więźniów był sposób, w jaki traktował ich szef straży więziennej.

Reklama

Niewielkie więzienie w Pekanbaru obliczone jest na 300 osadzonych, a przebywało w nim w dniu ucieczki prawie trzykrotnie więcej ludzi: 870 strzeżonych przez zaledwie pięciu strażników.

Ucieczki z indonezyjskich przepełnionych i bardzo prymitywnych zakładów karnych są na porządku dziennym. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy