Reklama

Reklama

Gęsty smog spowija stolicę Indii

Szkoły w Delhi i New Delhi będą zamknięte przez najbliższe trzy dni z powodu bardzo gęstego smogu, spowijającego całą aglomerację. Taką decyzję podjęły władze indyjskiego terytorium stołecznego. Zanieczyszczenie powietrza w aglomeracji jest największe od kilku lat.

Władze metropolii zaapelowały do mieszkańców, by starali się nie wychodzić z domów i próbowali, w miarę możliwości, pracować z mieszkań. Szef rządu stanowego Delhi Arvind Kejrival poinformował o zawieszeniu niektórych prac budowlanych na terenie aglomeracji na pięć dni oraz o zamknięciu szkół na trzy dni. Tymczasowo wyłączono też jedną z elektrowni. 

Do powstania gęstego smogu przyczyniają się głównie rolnicy, którzy masowo wypalają trawy na polach otaczających stołeczną aglomerację.  

Jakość powietrza w Delhi pogarsza się od wielu lat, co jest spowodowane dynamiczną urbanizacją i rozwojem przemysłu, dla którego głównym źródłem energii jest węgiel. Obecnie w niektórych miejscach metropolii stężenie zanieczyszczeń 10-krotnie przekracza normy, określone przez Światową Organizację Zdrowia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy