Reklama

Reklama

Gęsty dym nad Paryżem. Gaszenie potrwa kilka dni

Strażacy od piątkowego popołudnia walczą z pożarem na obrzeżach Paryża. Bardzo utrudniony jest ruch na północny-wschód od stolicy. Sytuacja jest tym bardziej krytyczna, że dzisiaj zaczynają się ferie wielkanocne w regionie stołecznym.

Według strażaków chociaż żywioł jest pod kontrolą i nie przeniesie się na sąsiednie zabudowania, to ugaszenie pożaru zajmie kilka następnych dni. Ogień wybuchł w strefie przemysłowej na przedmieściach przylegających do stolicy, w magazynie chińskiego przedsiębiorcy produkującego obuwie. 

Na powierzchni od 10 do 12 tysięcy metrów kwadratowych przechowywano potrzebne do tego celu materiały tekstylne. Strażacy twierdzą, że ogień trawi kolejne warstwy zmagazynowanych towarów i dlatego tak trudno jest go ugasić.

Nad okolicą wciąż unosi się ogromny słup dymu widoczny z odległości kilku kilometrów. Wprawdzie uruchomiono jedną "nitkę" autostrady A86 ale druga w dalszym ciągu, właśnie ze względu na dym jest zamknięta. To jeden z najbardziej ruchliwych węzłów komunikacyjnych w Europie łączący północ naszego kontynentu z południem. 

Reklama

Sytuacje komplikuje i to, że dzisiaj jest pierwszy dzień ferii wielkanocnych. Wprawdzie wiele osób udaje się na południe, w góry, to jednak ożywiony ruch panuje także na drogach wiodących na północ na wybrzeża Pikardii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy