Reklama

Reklama

Gerhard Schroeder w Moskwie. "Prowadzi rozmowy o polityce energetycznej"

Żona Gerharda Schroedera potwierdza, że były kanclerz Niemiec przebywa obecnie w Moskwie. W rozmowie z portalem tygodnika "Der Spiegel" Soyeon Schroeder-Kim dodała także, że polityk SPD nie jest na urlopie, ale prowadzi w Moskwie rozmowy na temat polityki energetycznej.

Jak dowiedział się "Spiegel" z innego źródła, Schroeder przybył do Moskwy w niedzielę i opuści ją we wtorek. Do Rosji poleciał przez Baku. Prowadzone przez niego rozmowy mają dotyczyć dostaw gazu przez rurociąg Nord Stream 1. Nie wiadomo, z kim dokładnie były kanclerz rozmawia w Moskwie.

Gerhard Schroeder: Nie zrezygnuję z możliwości rozmowy z prezydentem Putinem

Schroeder ostatni raz oficjalnie pojechał do Moskwy w marcu, by rozmawiać z Putinem o Ukrainie. Pozostaje otwarte, czy i tym razem spotka się z prezydentem Rosji - pisze we wtorek "Spiegel". - Nie zrezygnuję z możliwości rozmawiania z prezydentem Putinem - oświadczył niedawno były kanclerz w wywiadzie dla dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Reklama

W poniedziałek niemieckie media poinformowały, że były kanclerz przebywa w Moskwie. - Jestem tu na urlopie przez kilka dni. Moskwa to piękne miasto - powiedział polityk partii SPD korespondentowi telewizji ntv.

Kierujący niemieckim rządem w latach 1998-2005 Schroeder jest krytykowany za swoją pracę dla rosyjskich koncernów energetycznych i uważany za bliskiego przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy