Reklama

Reklama

​George Soros chce powstrzymać brexit

Za kilka dni rozpocznie się wielka kampania na rzecz drugiego referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - poinformował amerykański finansista George Soros.

87-miliarder wspiera inicjatywę Best for Britain nawołującą do drugiego referendum na temat brexitu.

Soros przelał już na konto tej kampanii 700 tys. funtów - czytamy w Politico.

Podczas panelu w Paryżu podkreślał, że UE znajduje się w "egzystencjalnym kryzysie". Zamiast go rozwiązać musi negocjować z Wielką Brytanią umowę rozwodową - uważa Soros.

Amerykanin pochodzenia węgierskiego wciąż podtrzymuje, że brexit to "tragiczna pomyłka". Zapowiada, że zrobi wszystko, by go powstrzymać.

"Brexit to wyniszczający proces szkodliwy dla obu stron. Rozwód potrwa prawdopodobnie ponad pięć lat. W polityce to wieczność, zwłaszcza w tych rewolucyjnych czasach. (...) Ale koniec końców to do Brytyjczyków należy ostateczna decyzja" - stwierdził.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy