Reklama

Reklama

Generał Curtis Scaparrotti: Rosja największym zagrożeniem dla USA

Brygada pancerna USA stacjonująca na stałe w Europie byłaby skuteczniejsza w odstraszaniu rosyjskiej agresji w tym regionie niż obecność rotacyjna - powiedział w czwartek amerykański generał Curtis Scaparrotti, kandydat na dowódcę sił NATO w Europie (SACEUR).

Gen. Scaparrotti podkreślił, że zgadza się z innymi dowódcami wojskowymi co do tego, iż Rosja stanowi największe zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych i że Waszyngton powinien niezłomnie potwierdzać swoje prawa.

"Z perspektywy militarnej powinniśmy żeglować i latać wszędzie tam, gdzie zezwala na to prawo międzynarodowe, i powinniśmy być silni, wyraźni i konsekwentni w naszym przesłaniu w tej kwestii" - powiedział Scaparrotti w senackiej komisji sił zbrojnych, zapytany na przesłuchaniu w sprawie jego nominacji o niedawny incydent na Bałtyku, kiedy rosyjskie samoloty wojskowe przelatywały nad amerykańskim okrętem.

Reklama

Broń dla Ukrainy?

Zdaniem generała Waszyngton powinien dostarczyć Ukrainie broń, której kraj ten potrzebuje, by bronić się przed siłami wspieranymi przez Rosję, łącznie z rakietowymi pociskami przeciwczołgowymi.

Powiedział też, że jest "zaniepokojony" zagrożeniem, jakie rosyjskie okręty podwodne stwarzają dla szlaków żeglugowych USA.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje