Reklama

Reklama

Gen. Clarke: Polska odgrywa kluczową rolę w regionalnej obronie

Dowódca Operacji Specjalnych USA Gen. Richard D. Clarke w czasie podróży po Europie odwiedził Polskę i podziękował za partnerstwo. Jak ocenił "Polska odgrywa kluczową rolę w regionalnej obronie i zapewnianiu dobrobytu dla około 748 milionów osób".

Dowódca Operacji Specjalnych USA w ramach rutynowej podróży po Europie odwiedził szereg miejsc w Polsce - informuje we wtorek ambasada USA w Polsce. Gen. Clarke podczas spotkania z gen. Rajmundem Andrzejczakiem, Szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego podziękował stronie polskiej za partnerstwo. - Polska odgrywa kluczową rolę w regionalnej obronie i zapewnianiu dobrobytu dla około 748 milionów osób, które Europę uważają za swój dom - powiedział.

Gen. Clark: Nasze partnerstwo odgrywa fundamentalną rolę

Gen. Clarke rozmawiał także z żołnierzami amerykańskich i polskich operacji specjalnych, którzy szkolą się wspólnie w Polsce oraz z kierownictwem Ambasady USA w Warszawie. - Na obecność wojskową USA w Europie składa się około 100 tysięcy członków formacji konwencjonalnych i operacji specjalnych, z czego 10 tysięcy służy w Polsce - zaznaczył.

Reklama

Dodał, że interoperacyjność, jaką zapewnia wspólne szkolenie połączonym siłom polsko-amerykańskim, ma "nieocenione znaczenie dla obrony poszczególnych krajów i Europy jako całości". - Nasze partnerstwo w charakterze przyjaciół i sojuszników odgrywa fundamentalną rolę i jako takie zapewni sukces Sojuszowi - podkreślił. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL