Reklama

Reklama

Gadżety z Auschwitz w ofercie Amazona. Interwencja Muzeum Auschwitz

W sklepie internetowym Amazon pojawiły się ozdoby choinkowe, a także inne gadżety, m.in. otwieracze do piwa, ze zdjęciami z byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz. Niektóre podpisano "Krakow Poland". Po interwencji pracowników Muzeum Auschwitz kontrowersyjne produkty wycofano z oferty Amazona. Są jednak wciąż dostępne w innym internetowym sklepie.

Na bożonarodzeniowych ozdobach, otwieraczu do piwa czy podkładce pod myszkę umieszczono zdjęcia m.in. ogrodzenie z drutami kolczastymi, torów kolejowych prowadzących do obozu zagłady czy obozowych bloków.

Sprawę w mediach społecznościowych nagłośnili pracownicy Muzeum Auschwitz.

"Wizerunek obozu Auschwitz na otwieraczu do butelek jest raczej niepokojący i pozbawiony szacunku" - napisali w niedzielę przedstawiciele placówki na Twitterze.

Po niedzielnej interwencji muzealników kontrowersyjnych przedmiotów nie ma już w ofercie Amazona.

Reklama

Rzeczniczka firmy, cytowana przez "The New York Times", przekazała w oświadczeniu, że wszyscy sprzedawcy muszą postępować zgodnie z wytycznymi sprzedaży, a ci, którzy tego nie zrobią, muszą liczyć się z reakcją, w tym z usunięciem konta.

Według polityki tego internetowego sklepu, "produkty związane z ludzką tragedią" są zabronione.

Nie tylko Amazon

Dziś na profilu Auschwitz Memorial pojawiła się informacja, że "ozdoby świąteczne" z fotografiami z obozu są wciąż dostępne w sklepie Wish Shopping. "Mamy nadzieję, że ich reakcja będzie podobna do odpowiedzi Amazona i produkty zostaną szybko usunięte ze sprzedaży" - napisano na Twitterze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje