Reklama

Reklama

G7 żąda reakcji ONZ. Chodzi o wystrzelenie rakiet przez Koreę Północną

Rada Bezpieczeństwa ONZ musi podjąć "poważne działania" - oświadczyli w niedzielę ministrowie spraw zagranicznych G7. Komunikat pojawił się po ostatnim wystrzeleniu międzykontynentalnej rakiety balistycznej przez Koreę Północną.

"Działania Korei Północnej wymagają zjednoczonej i zdecydowanej odpowiedzi społeczności międzynarodowej" - oświadczyli ministrowie Stanów Zjednoczonych, Japonii, Kanady, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch, których komunikat cytuje agencja Reutera.

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej w poniedziałek oskarżył sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa o sprzymierzenie się ze Stanami Zjednoczonymi i niezachowanie bezstronności i obiektywizmu.

- Ostatnio często brałem sekretarza generalnego ONZ za członka Białego Domu USA lub jego Departamentu Stanu - oświadczył szef północnokoreańskiego MSZ Choe Son Hui, którego wypowiedź cytuje w poniedziałek agencja Reutera.

Reklama

Kolejny test Korei Północnej. Pocisk spadł u wybrzeży Japonii

Korea Północna przeprowadziła w piątek test międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM), który spadł u wybrzeży Japonii.

Reżim w Pjongjang wystrzelił w tym roku ponad 30 pocisków różnego rodzaju, ale test międzykontynentalnej rakiety balistycznej przeprowadzono po raz drugi. Poprzedni miał miejsce 3 listopada.

Wielu ekspertów uważa, że Korea Północna zakończyła przygotowania do nowej próby jądrowej - siódmej z kolei i pierwszej od 2017 roku. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy