Reklama

Francuzi wśród ofiar zamachu na London Bridge

Trzeci obywatel Francji znalazł się wśród ofiar sobotniego zamachu terrorystycznego w Londynie - poinformował prezydent Francji Emmanuel Macron. Brytyjska policja jeszcze oficjalnie nie potwierdziła czy to ciało poszukiwanego przez nią 45-letniego Francuza wyłowiona dziś z Tamizy.

Formalna identyfikacja ciała jeszcze się nie odbyła, ale rodzina ofiary została poinformowana o przebiegu sprawy. Francuz nie był liczony jako jedna z ofiar zamachu. Jeżeli jego ciało zostanie oficjalnie zidentyfikowane, to liczba ofiar śmiertelnych zamachu wzrośnie do ośmiu.

Oprócz trzech ofiar śmiertelnych, w wyniku ataku rannych zostało ośmiu Francuzów. Do zamachu doszło w sobotę wieczorem na Moście Londyńskim w centrum brytyjskiej stolicy. Furgonetka wjechała w tłum ludzi. Wkrótce potem trzej napastnicy zaatakowali przechodniów nożami na pobliskim Borough Market. Zginęło siedem osób, a niemal 50 zostało rannych. Zamachowcy zostali zastrzeleni przez policję. Do ataku przyznało się tak zwane Państwo Islamskie. Wśród potwierdzonych ofiar zamachu są obywatele Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Nowej Zelandii.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy